top of page

DİJİTAL RÖNTGEN

Dijital Röntgen teknolojisiyle daha düşük dozda, iyonize radyasyon kullanılarak daha kaliteli görüntüler elde edilebilmektedir. 

Dijital Röntgen

Dijital Röntgen teknolojisiyle daha düşük dozda, iyonize radyasyon kullanılarak daha kaliteli görüntüler elde edilebilmektedir. Dijital röntgen cihazına ait özel kasede yapılan çekim, cihaz tarafından taranarak bilgisayar ortamında Cr veteriner tanı programı yardımıyla işlenip görüntülenir. Görüntüler üzerinde büyütme, renk ve kontrast ayarlarında değişiklik yapılmasına uygun olan bu yazılımla birlikte çeşitli organ filtreleri (kemik, yumuşak doku, akciğer vs.) ile vücudun farklı kısımlarına ait daha net radyografik görüntüler alınabilmektedir. Böylelikle normal radyografik görüntülerde fark edilemeyen en ince ayrıntılar dijital olarak daha yüksek kalitede ve daha hızlı olarak tespit edilerek tanı kesinleştirilmektedir.

Examion yazılımıyla beraber birebir ölçümler yapılarak kemik, organ ve yumuşak doku patolojilerinin gerçek ebatları bilgisayar ortamında kolaylıkla belirlenebilir.

Bunların yanı sıra kalça çıkığı değerlendirmeleri, kalp büyümesi, laminitis gibi tanılar için özel ölçümler dijital röntgen teknolojisiyle kolayca gerçekleştirilebilir.
Radyografik görüntüler bilgisayar ortamında arşivlenebildiği gibi, cd’ye yazılıp hasta sahibine verilebilir, e-mail yoluyla iletilebilir.

Ultrason

Ultrasonografi görüntüleme iç organların, yani karaciğer, safra kesesi ve yolları, rahim, mide ve barsaklar, böbrekler, idrar kesesi ve yolları gibi karın içi organlar ve tendon tiroid bezi gibi diğer yumuşak yapılar için sağlanan veteriner görüntüleme yöntemidir. Ultrasonografi organların anatomik yapısı hakkında bizlere bilgi verir. Mesela organlarda anamoli var mı, yapısal bir bozuluk var mı çok sık karşılaştığımız vakalar olan tümör ve kistlerin teşhisinde önemli bilgi verir.

Ultrason cihazı ses dalgalarının değişik frekans ve yoğunlukta, dokular içinde farklı hızlarda ilerlemesi ve sonucunda yansıması ilkesine dayanan bir sistemle çalışır. Merkezimizde mevcut, multikonveks proba sahip taşınabilir ultrasonografi cihazımız sayesinde gerektiğinde hastann bulunduğu yerde ultrasonografisi alınabilmektedir. Ultrason cihazı radyasyon yaymaz, gebelikte kullanımı güvenlidir. Bir başka gerekli özelliği de elde edilen görüntünün, işlem yapıldığı sırada monitör ekranında gerçek zamanlı olarak veteriner gözetiminde izlenebilmesidir.

Laboratuvar Testleri

Hemen hemen her türlü kan, idrar, dışkı ve beyin omurilik sıvısı tahlilleri ve mikrobiyolojik tetkiklerin yapılabildiği laboratuar olanaklarıyla hizmetinizdeyiz. 
Çok kısa sürede sonuç veren speed testler ile hayvanlarımızı tehdit eden bulaşıcı hastalıkları

(örneğin gençlik hastalığı, kanlı ishal, ehrlichiasis, kedi lösemi, kedi AIDS vb.) kolaylıkla teşhis edebiliriz.

Bazı kan tahlilleri ve patoloji analizleri için anlaşmalı laboratuvarımızla çalışmaktayız.

Genel ve Ortopedik Cerrahi

Kliniğimiz de ORTOPEDİK CERRAHİ , YUMUŞAK DOKU CERRAHİSİ, OBSTERTİK CERRAHİ

işlemleri steril ortamda yapılmaktadır.

Kliniğimizde, tüm cerrahi operasyonlar, yüksek standartlarda, modern cihaz donanımına sahip ameliyathane koşullarında yapılmaktadır. Operasyon öncesi radyografi, kan ve idrar tahlili ve gerekli olan diğer testler yapılarak hastanın fiziki durumu değerlendirilmektedir.

Ağız ve Diş Sağlığı

Köpek ve kedilerde en çok rastlanılan ağız hastalıkları diş eti hastalıkları veya periodontal hastalıklardır. Diş ve diş eti arasında salya, bakteriler ve gıda parçalarının birikmesi plakların oluşumun sebep olmakta daha sonra bakterilerin üremesi ve mineral tuzlarının (örneğin Kalsiyum) birikmesiyle bu plaklar tartara dönüşmektedir. Bu plak ve tartarların barındırdığı bakteriler ve onların toksinleri başta ağrılı diş eti enfeksiyon ve yangısına daha sonra kan yoluyla kalp, böbrekler ve karaciğer gibi önemli organlara taşınarak çok daha ciddi hastalıklara sebep olmaktadır.

Düzenli ve uygun bir ağız temizliği ve bakımı yapılmaz ise, köpeklerin %80’i ve kedilerin %70’i üç – dört yaşından itibaren ağız hastalıkları belirtilerini göstermeye başlarlar.

Başlangıçta ağız kokusuyla kendini gösteren hastalık, fark edilmediği taktirde ağızda ağrı, salya artışı, yemek yemede zorluklar, dişetlerinde kızarıklık, şişmeler ve kanamalar, ve diş kayıplarına sebep olabilmektedir. Tedavi edilmediği taktirde ilerleyen dönemde karaciğer böbrek ve kalp fonksiyonlarının bozulması gibi sistemik komplikasyonlar ortaya çıkmaktadır. Tüm Dünyada Hayvan sağlığı problemleri içinde, ağız sağlığı problemleri kedi ve köpeklerin hastalıkları içinde bir numaraya yerleşmiştir. Her türlü ağız sağlığı diş problemleri için kliniğimize başvurabilirsiniz.

Aşılama Takibi

Dostlarınızın sağlıklı olarak uzun bir süre sizlerle beraber yaşayabilmesi için peryodik aşılamalar ve sağlık kontrolleriyle siz hayvan dostlarına hizmet vermekteyiz. Düzenli yapılması gereken aşıların takibi bilgisayar hasta takip programı ile yapılmakta ve randevunuzdan bir gün önce size bilgi verilmektedir. Bu sayede gözden kaçabilecek ilk sağlık problemi işaretleri tespit edilerek ciddi hastalıklara dönüşmesi engellenebilmekte her anlamda kazanım sağlanmaktadır.

Yurtdışı İşlemleri

Veteriner Kliniğimizde hayvanınızı yurt dışına çıkarabilmeniz için gerekli olan mikroçip, parazit ilaçları ,kuduz ve diğer aşılar ve kuduz titrasyon testi hizmetleri verilmektedir.

Avrupa Birliği ülkelerine çıkış kuralları
1- Hayvanınızın Kuduz aşısı güncel olmalıdır. Kedi ya da köpeğinizle Avrupa Ülkelerine gidecekseniz hemen Kuduz aşısını yaptırmanızı tavsiye ederiz.

2- Kuduz aşısının yapılmış olduğu tarihten en erken 1 ay sonra kedi ya da köpeğinizden kan alınarak ilgili laboratuvarlara gönderilerek hayvanınızın Kuduz hastalığına karşı korunabilmesi için gerekli antikorların oluşup oluşmadığının kontrol edilir.Yeterli antikor seviyesi oluşmamışsa tekrar Kuduz aşısı yaptırarak en erken 1 ay sonra aynı testi yaptırmak zorundasınız.

3- Laboratuvar test sonuçları olumlu gelirse , Avrupa Ülkelerine  en erken test sonucunun çıktığı tarihten 3 ay sonra giriş yapabilirsiniz.

Bu işlemlerinizi yaptırmak için Veteriner Kliniğimizi arayarak randevu alınız

Egzotik Hayvan Hekimliği

Kliniğimizde sadece evimizde beslediğimiz petlere değil kuş, sürüngen ve kemirgen dostlarımıza da hizmet vermekteyiz.

Yaşam şartları ve metabolizmaları birbirinden çok farklı olan minik dostlarımızın sağlığı için laboratuvar-radyoloji bulguları ile doğru teşhise ulaşmakta ve uygun tedavi protokollerini uygulamaktayız.

Mikroçip Uygulama

Mikroçip implantasyonu ile köpek ve kedileriniz yaşamı boyunca sürecek, Türkiye'nin ve dünyanın her yerinde tanınan kalıcı ve gerçek bir kimlik sahibi olur. Bir başka deyişle petiniz elektronik nüfus kimliğine kavuşmuş olur. Bir pirinç tanesi büyüklüğündeki mikroçip tam biyouyumlu, küçük steril kapsülün içerisine yerleştirilmiş olup, petinize özel kimlik numarası taşır. Köpek ve kedilerin deri altına özel enjektörü ile aşı uygulaması gibi kısa bir süre içerisinde yapılır. Petinize hiçbir rahatsızlık vermeyen mikroçip, özel mikroçip okuyucu ile kolaylıkla tespit edilebilmekte ve gerekli bilgilere ulaşılmaktadır. Böylelikle kayıp, çalıntı veya kaza durumlarında en kısa sürede size ulaşma imkanı sağlanmış olur.

Mikroçip uygulaması Avrupa da birçok ülkede zorunludur. 01/10/2004 tarihinden itibaren uygulamaya konulan düzenleme gereği AB ülkelerine seyahat edecek olan petlerin uluslararası standartlara uygun mikroçip taşıması şartı aranmaktadır.

Kliniğimizde köpek ve kedilerinizde mikroçip uygulaması yapılır ve veri tabanına kaydedilir.

Paraziter Tedavi

İster evde ister dışarıda, nerede bakılırsa bakılsın kedi ve köpeklerimiz sürekli olarak parazit tehdidiyle karşı karşıyadır. Birçok araştırma evde bakılan ve parazit mücadelesi yapılmayan ev hayvanlarının %70’ inde parazit bulunduğunu göstermiştir. Parazitler hem sevimli dostunuzun sağlığını tehdit eder hem de insanlarda Echinoccoccus, Toxoplasmosis vs gibi birçok hastalığa sebep olur. Bu sebeple kliniğimizde kedi ve köpeklerde düzenli olarak parazit aşılaması yapılmakta ve aşı tarihleriniz sizin adınıza takip edilip Sms ile bilgilendirme yapılmaktadır.

Hasta Yatışı

Hastalarımız gerekli durumlarda yatar hasta bölümümüzde konforlu bir şekilde hospitalize edilmektedir. Veteriner hekim denetiminde serum ve ilaçları düzenli olarak yapılmakta ve sürekli olarak hastanın durumu takip edilmektedir.

Pet Kuaför

Banyo

Sağlığımız açısından evde beraber yaşadığımız pet dostlarımızın temizliklerine de dikkat etmeliyiz.

Dostlarımız kliniğimizde kendi deri yapılarına uygun şampuanlarla yıkanmaktadır. Ayrıca uyuz, mantar, dermatit gibi hastalıklarda ilaçlı banyo uygulamaları da yapılmaktadır.

Traş

Temizlik ve sağlık açısından evde yaşayan dostlarımıza yaz-kış, bahçede yaşayan dostlarımıza da yaz aylarında ihtiyaç doğrultusunda traş yapılması gerekmektedir.

Bu traşlar ile onların rahatlaması sağlandığı gibi, deride oluşabilecek sıkıntılar önlemekte, sık ve uzun tüylerin arasında gelişebilecek zararlı bakterilerin önü kesilmiş olmaktadır. Bazı dermatolojik hastalıkların tedavisinde de oldukça fayda sağlamaktadır.

Kliniğimizde traş bıçaklarının, makas ve tırnak makaslarının fiziksel temizliği ve hemen ardından UV sterilizatör ile sterilizasyonu düzenli olarak yapılmaktadır.

Pet Market

Kliniğimizde dostunuzun ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik, profesyonel mama çeşitlerini de bulabileceğiniz bir pet market bölümümüz bulunmaktadır. 

Koruyucu Hekimlik

Evlerimizde beslediğimiz ve birlikte yaşadığımız evcil hayvanlarımızı çok çeşitli türlerdeki viral, paraziter, bakteriyel ve her türlü bulaşıcı hastalıklardan korumanın en kolay yolu koruyucu hekimliktir. Evcil hayvanlarımız için doğru zamanda doğru uygulamalar yapılarak hem kendi sağlığımızı, hem can dostlarımızın sağlığını korumak bizim elimizde. Bulaşıcı hastalıklarla mücadelenin en etkin ve ucuz yolu koruyucu hekimliktir. Çünkü tedavi hekimliği hastalıktan sonra başlar.

Evcil hayvanlarımız hastalanmadan önce yapmamız gereken koruyucu hekimlik hizmetini can dostumuz için talep etmektir. Kliniğimizde, koruyucu hekimlik hizmeti verirken evcil hayvanınızın kaliteli bir yaşam sürmesine ortak oluyoruz.

bottom of page